Wykład Prof. Leszka Balcerowicza

Zapraszamy 7.06.2022 r. na wykład w ramach Forum Akademickiego EKF "Omamianie i jak mu przeciwdziałać" do Centrum Konferencyjnego przy ul. Piaskowej w Sopocie

Studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego zapraszamy na gościnny wykład prof. Leszka Balcerowicza, twórcy polskich reform gospodarczych przełomu lat 80-tych i 90-tych, pt. „Omamianie i jak mu przeciwdziałać".

Wykład zostanie wygłoszony w ramach odbywającego się w tych dniach w Sopocie Forum Akademickiego Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF 2022).

Miejsce wykładu: Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne Wydziału Zarządzania UG w Sopocie, ul. Piaskowa 9

Termin: wtorek, 7 czerwca, godz. 19.00

Wstęp wolny.

Informacje dodatkowe:

Forum Akademickie EKF jest inicjatywą, która w sposób w pełni ustrukturyzowany startuje w bieżącym roku. Miło nam poinformować, że wzorem Uniwersytetu Gdańskiego - cenionego wieloletniego Partnera EKF - jako Partnerzy Akademiccy EKF dołączyły : SGH, uniwersytety ekonomiczne w Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu oraz Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Łódzki.

Celem tego przedsięwzięcia jest prezentowanie i promowanie wśród uczestników EKF ciekawych projektów naukowych lub naukowo-wdrożeniowych realizowanych przez Partnerów Akademickich, których tematyka wpisuje się w priorytety programowe Kongresu. W tym roku Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu będzie gospodarzem autorskiej sesji pt. "Dysproporcje w kompetencjach społeczeństwa w dobie digitalizacji finansów", realizowanej w ramach projektu Regionalnej Inicjatywy Doskonałości (RID) pt. Ekonomia w obliczu Nowej Gospodarki. Ponadto Gościem UEP jest Mariusz Kaczmarek CIO i COO Privatbanku (Ukraina), który w rozmowie z prof. Janem Szambelańczykiem podzieli się z uczestnikami EKF swoimi praktycznymi doświadczeniami w zapewnieniu bezpieczeństwa banku w obliczu wojny.

Drugą propozycją Forum Akademickiego EKF są wykłady wybitnych przedstawicieli uczelni partnerskich i ten nurt inauguruje prof. Leszek Balcerowicz swoim wtorkowym wykładem.

Prof. Monika Bąk
Dziekan Wydziału Ekonomicznego
Uniwersytetu Gdańskiego

Prof. Mirosław Szreder