Baza OECD

Uprzejmie informujemy, że Wydział Ekonomiczny zakupił dostęp do bazy OECD na 2018 rok.

Dostęp ze strony Wydziału oraz poprzez logowanie z domowych komputerów - informacja w tej sprawie u dr Beaty Bartczak z Biblioteki UG, tel.: 58 523 33 11, mail: beata.bartczak@ug.edu.pl

Od ponad 40 lat OECD jest jednym z największych i najbardziej wiarygodnych źródeł statystyk porównawczych oraz danych gospodarczych i społecznych. Oprócz gromadzenia danych, OECD monitoruje trendy, analizuje i prognozuje rozwój gospodarczy oraz bada zmiany zachodzące w społeczeństwie i zmieniające się trendy w handlu, środowisku, rolnictwie, technologiach, podatkach i in.

OECD iLibrary to biblioteka online oferująca dostęp do wszystkich elektronicznych publikacji OECD. Od listopada 2000 roku dociera do ponad 5000 instytucji na całym świecie, zapewniając swoim użytkownikom nieograniczone możliwości korzystania z rozmaitych danych gromadzonych przez OECD.

W bibliotece OECD iLibrary użytkownicy znajdą wszystkie książki, raporty, roczniki, dokumenty robocze, periodyki i bazy danych tworzone w ramach OECD. Tematyka tych publikacji jest bardzo szeroka i obejmuje tak różne dziedziny jak rolnictwo, edukacja, energia atomowe, ekologia, technologie informacyjne, podatki, rozwój obszarów wiejskich i miejskich, źródła i metody statystyczne, nauka a także zagadnienia społeczne, migracja i zdrowie.

Zaletą OECD iLibrary jest przede wszystkim nieograniczony jednoczesny dostęp do publikacji i możliwość wyszukiwania i zapisywania wszelkich potrzebnych danych. Roczna subskrypcja pozwala na korzystanie z całości wybranej kolekcji - nie tylko z prac wydawanych w danym roku, ale także opublikowanych wcześniej. Ponadto wiele prac jest publikowanych w formie elektronicznej o wiele szybciej (do sześciu tygodni) niż w formie tradycyjnej, co również jest zaletą.

OECD iLibrary podzielona jest na 17 kolekcji tematycznych zawierających różnego typu zasoby:

• Książki
  • Czasopisma
  • Bazy statystyczne
  • Dokumenty robocze
  • Ważne tabele statystyczne (format PDF,HTML, Excel)

Wejście przez adres: https://www.oecd-ilibrary.org/

Submitted on śr., 04/18/2018 - 00:00 by Importer Automatyczny Changed on pt., 09/13/2024 - 11:11 by Importer Automatyczny