Wykłady i strefa edukacyjna NZB

Zapraszamy wszystkich studentów do strefy edukacyjnej Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz na dwa wykłady.

31 maja 2017 roku zapraszamy wszystkich studentów do strefy edukacyjnej Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz dwa wykłady.

Harmonogram:

- godz. 13.30-14.30 wykład „Wiarygodność finansowa – co możesz zyskać?” – wykład poprowadzi Pan Marcin Wąsik-Wiszniewski, Regionalny Koordynator Programów Edukacji Ekonomicznej (sala C2)

- godz. 14.45-16.00 wykład „ZUS dla Studenta. Ubezpieczenia społeczne w praktyce” – wykład poprowadzi Pani Danuta Jasionek, pracownik ZUS (sala C2)

- w godz. 13.00 – 16.30 odbędzie się strefa edukacyjna (na wprost portierni).

WIARYGODNOŚĆ FINANSOWA - CO MOŻESZ ZYSKAĆ?

Wykład prowadzony w ramach moduł „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym” realizowany ze Związkiem Banków Polskich, Biurem Informacji Kredytowej oraz Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

W trakcie zajęć zostaną przedstawione praktyczne porady:

• W jaki sposób budować swoją wiarygodność finansową,
  • Jakie korzyści płyną z pozytywnej historii kredytowej,
  • Na co szczególnie należy zwrócić uwagę korzystając z instrumentów na rynku finansowym,
  • Jakie zagrożenia niesie ze sobą kradzież bądź utrata dokumentów lub nieostrożność w cyberprzestrzeni.

Spotkanie z przedstawicielem Związku Banków Polskich ma dostarczyć studentom praktycznej wiedzy, dzięki której będą lepiej przygotowani do odpowiedzialnego korzystania z produktów finansowych, a także w pełni świadomi korzyści, jakie daje wiarygodność finansowa.

------------------

ZUS DLA STUDENTA. UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE W PRAKTYCE

Wykład realizowany wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w ramach modułu tematycznego „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”, którego celem jest m.in.  wskazanie różnic pomiędzy różnymi formami wykonywania pracy (umowa o pracę, o dzieło, zlecenie, prowadzenie działalności gospodarczej) i obowiązków w zakresie ubezpieczeń społecznych, jakie wiążą się z każdą z tych umów, jak i korzyści wynikających z opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.

W trakcie zajęć dowiesz się m.in. o tym:

• Jakie rodzaje składek na ubezpieczenie społeczne trzeba płacić w zależności od rodzaju umowy (zlecenie, o dzieło, o pracę).
  • Czym różnią się poszczególne umowy (zlecenie, o dzieło, o pracę).
  • Jakie warunki należy spełniać, aby jako student być zwolnionym z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne.
  • Jak przebiega proces zakładania działalności gospodarczej.
  • Jakie składki płaci przedsiębiorca.
  • Kiedy przedsiębiorca ma prawo do tzw. składki ulgowej.
  • Kiedy student ma prawo do renty rodzinnej i renty socjalnej.
  • Czym jest umowa uaktywniająca dla Niań.

----------------

STREFA NZB – strefa edukacyjna

Dodatkowo w godz. 13:30-16:30 będzie można skorzystać z porad ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych m.in. odnośnie ubezpieczeń społecznych przy rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej oraz w życiu codziennym, rent rodzinnych, socjalnych, a także otrzymać bezpłatny dostęp do platformy usług elektronicznych PUE.

Wszystkie porady oraz materiały są bezpłatne.

---------------------

PROGRAM NOWOCZESNE ZARZĄDZANIE BIZNESEM

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie realizowany jest na ponad 130 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Misją programu jest podnoszenie poziomu wiedzy o rynku finansowym, przedsiębiorczości oraz zarządzaniu biznesem poprzez rozwój współpracy sektora finansowego i biznesu ze szkołami wyższymi. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie słuchaczy do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. www.nzb.pl

Submitted on wt., 05/30/2017 - 00:00 by Importer Automatyczny Changed on pt., 09/13/2024 - 11:10 by Importer Automatyczny