Edukacyjne Targi Offshore Wind

6.03.2024 r. studenci i studentki Wydziału Ekonomicznego wzięli udział w Edukacyjnych Targach Offshore Wind

Targi Edu Offshore Wind to największe wydarzenie związane z edukacją w rozwijającej się branży Morskiej Energetyki Wiatrowej w Polsce. W wydarzeniu wzięło udział ponad 8 tys. osób w młodym wieku, potencjalnie przyszłych studentów i następnie kadr w tej branży.

Zielone technologie oraz morska energetyka wiatrowa to interdyscyplinarne branże, do których potrzeba specjalistów z wielu dziedzin. Tę różnorodność widać było na wystawie Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Wydziale Ekonomicznym oferowane są dwie „morskie” specjalności studiów:
międzynarodowy transport i handel morski na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze (studia stacjonarne I i II stopnia) oraz morskie sektory offshore na kierunku ekonomia (studia stacjonarne II stopnia).

Jak stwierdził Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG - Jesteśmy największą uczelnią na Pomorzu, mamy ponad 20 tys. studentów, dlatego tworzymy różnorodną ofertę, tak aby była dostosowana do potrzeb bardzo zróżnicowanej młodzieży szkół średnich i innych osób zainteresowanych studiami.

W Targach wzięli udział liczni przedstawiciele jednostek i wydziałów UG.

Transport dla studentów z Uniwersytetu Gdańskiego zapewnił Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Z przejazdu i udziału w Edukacyjnych Targach Offshore skorzystało ponad 100 studentów i studentek z Wydziału Ekonomicznego.

W Targach wzięli udział studenci specjalności międzynarodowa ekonomia menedżerska na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze (studia stacjonarne I stopnia), studenci specjalności ekonomika transportu i logistyka na kierunku ekonomia.

Wraz ze studentami w Edukacyjnych Targach Offshore wzięli udział wykładowcy akademiccy Wydziału Ekonomicznego: dr Aleksandra Gus-Puszczewicz, dr Andrzej Poszewiecki, dr Leszek Reszka, prof. UG, dr Małgorzata Bielenia i dr Katarzyna Osiecka-Brzeska.

Submitted on pt., 03/15/2024 - 00:00 by Importer Automatyczny Changed on pt., 09/13/2024 - 11:20 by Importer Automatyczny